PROJEKT "Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!"

Tamaño letra:

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!". Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Link do strony:

https://kuratorium.krakow.pl/projekt-wnuczka-wnuczek-edukuje-babcia-dziadek-sie-stosuje/

 

 ________________________________________

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”.

W ramach realizacji zadań projektu przeprowadzone zostały z dziećmi zajęcia o różnych rodzajach zagrożeń, w wyniku których można utracić nawet cały dorobek swego życia. Mieli także możliwość obejrzeć krótki film instruktażowy, w którym omówiono najczęstsze sposoby działania oszustów.

Na podsumowanie projektu uczniowie przygotowali plakaty, listy oraz komiksy, w których w  ciekawy i atrakcyjny sposób ostrzegają seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Oto kilka wybranych prac:

Udział w projekcie pozwolił uczniom rozwinąć swoją kreatywność, uwrażliwił ich na potrzeby i sytuację osób starszych i samotnych. Nasi seniorzy dzięki tej akcji zostali poinformowani o istniejących zagrożeniach, aby mogli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

 

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW