26 maja - DZIEŃ MAMY

Tamaño letra:

Maj  przez wielu nazywany jest najpiękniejszym miesiącem w roku. Trudno się temu sprzeciwiać – przyroda w pełnym rozkwicie codziennie cieszy nasze oko głęboką zielenią świeżych liści, zapachem kwitnących bzów, kasztanów i wiosennych kwiatów. W maju przeżywamy także jedno z najbardziej wzruszających świąt w roku: Dzień Matki.

Oficjalnie w Europie zaczęto obchodzić to święto dopiero w XX wieku - w Polsce od 1914 roku, zaś w wielu krajach dopiero po II wojnie światowej.  Początki Dnia Matki sięgają jeszcze czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów.

W Norwegii Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę lutego, a w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nigerii w czwartą niedzielę wielkiego postu. W USA Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja. W wielu państwach święto to połączone jest z Dniem Kobiet i obchodzi się je 8 marca. Jest tak np. w Bułgarii, na Białorusi, w Albanii, Rosji czy Serbii.

Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

WSZYSTKIM MAMOM SKŁADAMY MOC NAJSERDECZNIEJSZYCH ŻYCZEŃ.

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW