GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Tamaño letra:

Dnia 11 marca w Szkole Podstawowej w Zembrzycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa.  Konkurs miał na celu popularyzację literatury dla dzieci i młodzieży, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, motywowanie do prezentowania uzdolnień aktorskich oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej w związku z kulturą żywego słowa. Uczestniczyli w nim reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy. Uczniowie recytowali ulubione, wybrane przez siebie utwory poetyckie i fragmenty prozy. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Nikola Baran, Bartłomiej Łopata, Amelia Kęsek, Kamil Łach oraz Piotr Łopata.

Komisja konkursowa w składzie: p. Maria Talaga, p. Aleksandra Mróz oraz p. Katarzyna Cyganik oceniała umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursowych zmagań był wysoki, dlatego jurorzy mieli bardzo trudne zadanie by wyłonić tych najlepszych miłośników recytacji. Ostatecznie jury przyznało II miejsce Bartłomiejowi Łopacie w kategorii kl. 0-II oraz II miejsce Kamilowi Łach w kategorii kl. VI-VIII. Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować Gminę Zembrzyce w eliminacjach powiatowych.

GRATULUJEMY!

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW