"W TEN SZCZEGÓLNY WIECZÓR"

Tamaño letra:

Z okresem świąt Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji i pięknych zwyczajów, które wprowadzają niepowtarzalną atmosferę i magię. 
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w sobotę 18 stycznia,odbyło się przedstawienie jasełkowe, które zostało połączone ze świętowaniem zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Ponad 200 osób zasiadło na widowni. Rodzice, mieszkańcy Marcówki, zaproszeni goście, a przede wszystkim kochane babcie i dziadkowie, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu małych aktorów.

W pierwszej  części spotkania przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie dla ukochanych babć i dziadków. Recytowane wiersze, zaśpiewana piosenka i własnoręcznie wykonane upominki wywołały wzruszenie na twarzach rodziców i dziadków.

W drugiej części wystąpili uczniowie z klas IV-VIII  z przedstawieniem jasełkowym pt. „W ten szczególny wieczór”. Aranżacja przedstawienia, nauka ról, kolęd wymagała dużego wkładu pracy nauczycieli, począwszy od przygotowania scenariusza, przez scenografię po czuwanie nad realizacją. Jednak główną rolę odegrali uczniowie, którzy wspaniale wcielili się w swoje role. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii  i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon. Oczywiście nie zabrakło dobrego humoru oraz odniesień do współczesności. Wielu wzruszeń dostarczały śpiewane przez dzieci kolędy i pastorałki. Młodym artystom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu, pod czujnym okiem pani reżyser, wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.

Kunszt aktorski zaprezentowali:

Narrator - Michał Wadowski

Maryja - Marcelina Kot

Józef - Jakub Cepak

Anioł 1 - Kinga Kos

Anioł 2 -Julia Zgudziak

Anioł 3 - Aleksandra Bucała

Anioł 4 - Wiktoria Bogacka

Anioł 5 - Wiktoria Porębska

Mieszkaniec wioski 1 - Kacper Zgudziak

Mieszkaniec wioski 2 - Mateusz Stanowski

Stach - p. Jolanta Żmija

Bartek - Dawid Porębki

Szymek - Szymon Fijałkowski

Kuba - Filip Urbański

Maciek - Piotr Łopata

Lucyfer - Jan Orda

Diabeł 1 - Jan Mirocha

Diabeł 2 -Jabub Mruc

Diabeł 3 - Wiktor Łukasik

Kacper - Szymon Wróbel

Baltazar - Kacper Trączyk

Melchior -Hubert Trączyk

Kanclerz - Mateusz Porębski

Herod - Kamil Łach

Herodowa - Zuzanna Głuc

Strażnik 1 / Dziecko 1 -Jakub Stawowy

Strażnik 2 / Dziecko 2 -Karol Malarczyk

Diabeł -Anna Jacosek

Śmierć - Aleksandra Franik

Dziecko 3 - Kacper Pękala

Uczeń 1 - Bartłomiej Wrona

Uczeń 2 - Oliwia Trączyk

W roli Aniołków i Pastuszków - uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału „0”.

REŻYSERIA: p. Jolanta Żmija

OPRAWA   MUZYCZNA: p. Jolanta Fidelus

SCENOGRAFIA: nauczyciele i pracownicy szkoły

Aktorskie popisy uczniów oklaskiwali rodzice, babcie, dziadkowie i zaproszeni goście. A wśród nich: p. Łukasz Palarski – wójt Gminy Zembrzyce, p. Danuta Smyrak – sekretarz Gminy Zembrzyce, p. Grzegorz Józefowski –przewodniczący Rady Gminy Zembrzyce, p. Elżbieta Paleczna,  p. Ewelina Wciślak, p. Helena Porębska – sołtys z Marcówki, ks. Jan Kapusta – proboszcz parafii Zembrzyce, radni: p. Janina Koziołek, p. Jan Gierat oraz przedstawicielka GCKiCz – p. Maria Kus.

Przedstawienie jasełkowe zakończyła niespodzianka – krótki koncert kolęd Kapeli spod Babiej Góry. Zaprezentowali oni tradycyjne pastorałki i kolędy góralskie oraz złożyli wszystkim obecnym życzenia noworoczne.

Po występie głos zabrała p. Renata Krzystoń - dyrektor szkoły, która podziękowała kapeli góralskiej za uświetnienie naszego spotkania, młodym aktorom za wzorowe przygotowanie poszczególnych ról, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w organizację uroczystości.

 

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW