"BÓG SIĘ RODZI W NASZYCH SERCACH"

Tamaño letra:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce, jest  Boże Narodzenie"

Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował podczas spotkania opłatkowego, które po raz kolejny mieliśmy przyjemność zorganizować w naszej szkole. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Zembrzyce – p. Ł. Palarski, Sekretarz Gminy – p. D. Smyrak, Przewodniczący Rady Gminy – p. G. Józefowski, radni gminy, przedstawiciel GOPS – p. B. Stanaszek, sołtys wsi Marcówki – p. H. Porębska oraz licznie przybyli seniorzy naszej miejscowości.

Wspólne świętowanie rozpoczęła p. Dyrektor od powitania wszystkich zebranych i wręczenia „Aniołków” zaproszonym gościom. Następnie głos zabrał Pan Wójt składając obecnym najserdeczniejsze życzenia.

Później rozpoczęła się część artystyczna. Widzowie obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych najmłodszych uczniów pod opieką p. J. Fidelus i p. M. Bączek. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role, a piękne pastorałki i tradycyjne kolędy wywołały na wielu twarzach wzruszenie.

Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa zainicjowana przez ks. M. Soczyńskiego oraz łamanie się opłatkiem, który jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości, dlatego przełamanie się nim wyraża chęć bycia razem. Dobre życzenia są rodzajem błogosławieństwa, więc życzono sobie nawzajem wszystkiego najlepszego, a ciepłe słowa trafiały dokładnie w potrzeby serca. Przy tradycyjnych potrawach i pysznych słodkościach długo toczyły się rozmowy.

Życzymy wszystkim Gościom uroczystości opłatkowej, by za rok mogli się spotkać w tym samym gronie.

Matka Teresa z Kalkuty uświadamia nam, że Boże Narodzenie powinno być zawsze w naszych sercach i naszych relacjach wobec bliźnich, szczególnie chorych i starszych. Niech więc ta myśl towarzyszy nam w codzienności, aby w naszych czynach mogło urealniać się Boże Narodzenie i było źródłem niegasnącej radości, pokoju, szczęścia i miłości dla każdego z nas.

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW