WIECZOREK PATRIOTYCZNY

Tamaño letra:

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się wieczorek patriotyczny zatytułowany „PISK BIAŁEGO ORŁA” przygotowany przez uczniów i szkolny chór „JAGÓDKI” pod kierunkiem p. J. Fidelus i p. M. Bączek.

W uroczystości udział wzięli rodzice uczniów naszej szkoły, przedstawiciele Rady Gminy Zembrzyce i Rady Sołeckiej, Wójt Gminy Zembrzyce P. Łukasz Palarski, P. Sekretarz Danuta Smyrak, P. Sołtys Helena Porębska, Dyrektor Szkoły P. Renata Krzystoń, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Marcówki.

Motto uroczystości brzmiało: ,,Ojczyzna to największy skarb”. Zebrani na wieczorku obejrzeli spektakl w wykonaniu uczniów o tematyce patriotycznej, sławiącej naszą Ojczyznę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role dając pokaz prawdziwej lekcji historii.

Chwile wspomnień pomogły wrócić pamięcią do czasów tak bardzo ważnych dla nas Polaków. Wszyscy z zainteresowaniem i skupieniem wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Na zakończenie uroczystości głos zabrała P. Dyrektor Renata Krzystoń, która przypomniała, iż każdy z nas powinien cieszyć się, że żyje w wolnej Polsce, być dumnym z bycia Polakiem i godnie reprezentować swoje państwo, gminę czy szkołę. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu znanych pieśni legionowych i wojskowych. Przy poczęstunku, świecach, w wyjątkowej atmosferze miło spędziliśmy czas.

KOMUNIKATY

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY!

********

NAUCZANIE ZDALNE

KL. IV-VIII

do 26 lutego.

******

*******

******

KONKURSY!

09 marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW