GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

4 marca br. w Szkole Podstawowej w Zembrzycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa.


Uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas 0 – II, III – V oraz klas VI — VIII i oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie zaprezentowali utwory polskich poetów i pisarzy. Łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 6 minut. Komisja oceniała: pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i intonację głosową oraz interpretację i wyraz artystyczny prezentacji.

Konkurs recytatorski to dla słuchacza spotkanie z żywym słowem, jego pięknem, siłą przekazu, a dla występujących na scenie okazja, aby zaprezentować swój talent, podzielić się tym, co w duszy gra, poprzez własną interpretację tekstu literackiego. Ale również walka z nieśmiałością, tremą, konfrontacja swoich talentów i umiejętności z tym, co prezentują inni. Uczestnikom konkursu tego dnia towarzyszyło wiele emocji.

Naszą szkołę reprezentowali Nikola B. (otrzymała wyróżnienie), Bartłomiej Ł. (zajął II miejsce w kategorii klas 0 - II), Hubert T., Kamil Ł. (zajął I miejsce w kategorii klas III-V), Anna J. i Aleksandra F. (otrzymała wyróżnienie). Dla Nikoli B. i Bartka Ł. był to bardzo udany debiut na konkursie recytatorskim. Bartek i Kamil będą reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Zembrzyce podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 14 marca w Makowie Podhalańskim.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KOMUNIKATY

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W SIECI

 

******

KONKURSY!

 

28 kwietnia 2020 r.

 

16 kwietnia 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW