"1-0 DLA NIEBA" - JASEŁKA SZKOLNE

„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska – w jednej chwili...” Tradycyjnie już nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte przygotowali barwne widowisko.

Przedstawienie przeniosło publiczność w świat walki dobra ze złem.  Piekło starało się wykraść posłanie dla Jezusa, Niebo natomiast przygotować świat na nadejście dobrej nowiny. W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, Niebo wygrało z zakusami piekła.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach doskonale zaprezentowali nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również i taneczne. Ciekawy scenariusz, profesjonalna gra młodych aktorów, piękna dekoracja, dobrana muzyka sprawiły, że przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami przez widownie.

KOMUNIKATY

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W SIECI

 

******

KONKURSY!

22 września 2020 r.

 

TERMINY:

--> https://www.kangur-mat.pl/

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW