ZAWSZE Z TOBĄ POLSKO!

Polska pieśń patriotyczna nosi w sobie zdolność zapalania płomienia w sercach, napełniania oczu łzami, oraz wywoływania na twarzach ludzi błogiego uśmiechu. Nie dziwi więc, że w sobotni wieczór, 10 listopada 2018 roku w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Marcówce wypełniła się po brzegi mieszkańcami i przybyłymi gośćmi, którzy wspólnym śpiewem pragnęli uczcić to niezwykłe wydarzenie.

W tym roku wieczorek patriotyczny odbył się pod hasłem „ZAWSZE Z TOBĄ POLSKO!”. Został podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w spektaklu pt. „PACJENTKA”. Tytułową bohaterką była Rzeczpospolita Polska. Podczas Jej wizyty u lekarza mogliśmy prześledzić najważniejsze wydarzenia historyczne Polski od momentu odzyskania niepodległości, aż do czasów nam współczesnych. Wszyscy uczniowie biorący udział w przedstawieniu wykazali się świetną grą aktorską i umiejętnościami wolkano-tanecznymi.

Druga część spotkania upłynęła na śpiewaniu pieśni legionowych. Wspólnie, na stojąco, zgromadzeni odśpiewali “Rotę” – pieśń, która pod koniec rozbiorów skutecznie podtrzymywała i wzmacniała w narodzie polskim ducha walki i z pewnością była jedną z tych pieśni, które w sposób szczególny przyczyniły się do tego, że odrodzona II Rzeczpospolita mogła zaistnieć.

W dniu narodowego święta, wspólne śpiewanie to już w Marcówce tradycja. Śpiewają starsi i młodzi, dzieci, rodzice i dziadkowie, a z każdym rokiem jest ichcoraz więcej.

KOMUNIKATY

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W SIECI

 

******

KONKURSY!

 

28 kwietnia 2020 r.

 

16 kwietnia 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW