WYCIECZKA DO KRAKOWA

WIOSKI ŚWIATA ZDOBYTE...

Dnia 01 października 2018 r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-turystycznej do Krakowa. Wizytę w Krakowie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać panoramę zabytkowej zabudowy miasta i bulwary wiślane. Czas na statku uprzyjemniały nam zabawy ruchowo-muzyczne oraz łamigłówki prowadzone przez animatorkę.

Gdy dobiliśmy do brzegu, po krótkim spacerze, naszym oczom ukazał się niesamowity Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”. Miejsce to zostało stworzone przez Salezjanów, aby uwrażliwić zwiedzających na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Tę niezwykłą wyprawę rozpoczęliśmy od warsztatów w wiosce indiańskiej. We wnętrzu tipi uczestnicy odkrywali kulturę Indian, poznali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole oraz wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobyli także liczne sprawności.  Uczniowie, podzieleni na trzy plemiona, uczestniczyli w rożnych konkurencjach ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, jak i umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Niewątpliwą atrakcją była możliwość strzelania z łuku.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie parku. Dzieci mogły zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, mogli w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że dla wszystkich była to fascynująca i pouczająca wyprawa.

KOMUNIKATY

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W SIECI

 

******

KONKURSY!

 

28 kwietnia 2020 r.

 

16 kwietnia 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW