ŚWIĘTO RODZINY

Tamaño letra:

„Postaw na rodzinę” – o tym zawsze warto pamiętać –  dlatego 12 czerwca zakwitły w naszej szkole  kwiaty, jako dar serca dla Mamy i Taty! W tym dniu uczniowie zaprosili do naszej szkoły swoich kochanych RODZICÓW, aby słowem i piosenką wyrazić im miłość oraz wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Najpierw Rodzice podziwiali swoje najmłodsze pociechy, które zgromadzonym widzom zaprezentowały swój kunszt recytatorski i talent taneczny.

Następnie krótki montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas I-VI. Każdy Rodzic mógł  poczuć miłość swojego dziecka płynącą z wypowiadanych prosto z serca życzeń, śpiewanych piosenek oraz własnoręcznie wykonanych upominków.

Gdy zapadła cisza, po całusach i uściskach pociech, oczom Rodziców ukazała się bajeczna scenografia, która przeniosła wszystkich w zaczarowany świat „Magicznego kwiatu”. Nasi uczniowie włożyli mnóstwo pracy w opanowanie tekstu i zachowania na scenie. Warto było! Niezwykły spektakl, przygotowany pod czujnym okiem p. J. Fidelus i p. M. Bączek, został ciepło przyjęty przez widownię i nagrodzony gromkimi brawami. Aktorskie umiejętności młodych adeptów sztuki teatralnej wywoływały na twarzach zebranych gości promienne uśmiechy i łzy wzruszenia.

Na zakończenie  spektaklu rozległa się muzyka wprost porywająca do tańca. Dzieci zaprosiły Rodziców na parkiet i w jednej chwili sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Było pięknie, bajecznie, kolorowo, radośnie i rodzinnie. Ciepło rozpływające się w sercach Rodziców ogrzewało każde dziecko, które odwzajemniało się cudnym uśmiechem.

Warto postawić na rodzinę i spędzić razem tak wzruszające chwile. Oby takich chwil było  jak najwięcej w rodzinie  i w szkole.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech.

 

 

 

 

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW