ZIELONA SZKOŁA

Tamaño letra:

W dniach 11-22 maja uczniowie z klasy V i VI byli na Zielonej Szkole w Kołobrzegu. Programem wyjazdu objęci byli wszyscy uczniowie klas piątych i szóstych naszej gminy, dzięki czemu mogli bliżej poznać rówieśników z innych szkół. Podczas pobytu uczniowie bardzo dużo czasu spędzali nad morzem, na plaży, gdzie grali w piłkę, budowali zamki z piasku, czy po prostu odpoczywali wdychając cenny dla zdrowia jod.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić Kołobrzeg (przejazd kolejką po mieście), Wyspę Wolin, zobaczyć kościół w Trzęsaczu w większości zabrany przez morze, latarnię morską, czy Muzeum Kamieni. Uczestniczyli  także w zabawnych, marynarskich konkurencjach w Wiosce Piratów.

Na Zielonej Szkole odbywały się zajęcia edukacyjne z różnych przedmiotów. Były to jednak inne lekcje niż na co dzień w szkole, ponieważ często odbywały się w terenie. Uczniowie brali udział w licznych konkursach: sportowych, plastycznych, czy też w konkursie czystości „Najczystszy pokój”. Mogli się też „wyżyć” sportowo, ponieważ często chodzili na pobliski stadion, gdzie grali w piłkę nożną, siatkową czy bawili się na placu zabaw.  Na szczęście pogoda dopisała. Tylko dwa dni były deszczowe i wietrzne, ale wtedy uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwy sztorm, zobaczyć duże fale i posłuchać wzburzonego morza. 

Uczniowie wrócili zadowoleni i na pewno długo będą wspominać pobyt w Kołobrzegu.

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW