"PIERWSZA POMOC - UCZYMY RATOWAĆ"

W ramach działalności Samorządu Szkolnego w kwietniu przeprowadzono w naszej szkole cykl kursów pierwszej pomocy. Przeszkoleni wcześniej przez p. B. Bebak uczniowie klasy VI,  przekazali swoje umiejętności i wiedzę z tego zakresu młodszym kolegom.

 

 

Jako pomoc w szkoleniu posłużyły  fantomy oraz plansze, które otrzymaliśmy, tak jak wiele innych szkół, od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W młodszych klasach wykorzystano także tekturowe telefony, które uczniowie składali samodzielnie lub z pomocą starszych kolegów. Dzieci uczyły się ważnych numerów telefonicznych oraz dowiedziały się, co należy powiedzieć zgłaszając wypadek. Wszyscy uczniowie kl. 0-V poznali tzw. „Łańcuch przeżycia”, czyli kolejne czynności jakie należy wykonać będąc świadkiem wypadku. Ponadto nauczyli się jak postępować z osobą poszkodowaną w różnych sytuacjach (przytomny, nieprzytomny, nie oddychający  itd.). Pod okiem starszych kolegów wykonywali ćwiczenia praktyczne: sprawdzenie oddechu, ułożenie w pozycji bezpiecznej, masaż serca, sztuczne oddychanie. 

Były to bardzo ważne zajęcia, podczas których uczniowie z uwagą słuchali i chętnie wykonywali ćwiczenia służące zdobywaniu umiejętności z zakresu udzielania I pomocy.

KOMUNIKATY

 

******

KONKURSY!

05 marca 2020 r.

 

17 marca 2020 r.

 

19 marca 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW