BEZPIECZNIKI TAURONA

Tamaño letra:

W czwartek 10 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez pracownika firmy TAURON, w ramach kampanii „Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka”. Celem tych zajęć  jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Częstą przyczyną porażenia prądem jest bowiem brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się więc, co to jest prąd elektryczny, jak powstaje i dociera do naszych domów, jakie urządzenia dzięki niemu działają i jak z nich bezpiecznie korzystać.

Dzięki przystąpieniu do realizacji powyższego programu nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Bezpiecznej Energii” oraz  została oznaczona na mapie certyfikowanych placówek na internetowej stronie akcji.

 

KOMUNIKATY



******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW