"PRZERWA Z KSIĄŻKĄ"

Tamaño letra:

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

 

 

W ramach projektu otrzymaliśmy dofinansowanie, które pozwoliło na wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej o 107 nowych pozycji książkowych. Są to, w zdecydowanej większości, nowości wydawnicze. Książki wybrano na podstawie propozycji uczniów klas I – VI, którzy wspólnie z nauczycielami stworzyli „Listę książek naszych marzeń”.

Uczniowie mogą cieszyć się z zakupionych książek, bowiem są one już w bibliotece. Aby przybliżyć nową ofertę, dnia 25 lutego przeprowadzono w naszej szkole akcję czytelniczą „Przerwa z książką”. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie zostali zapoznani z celami akcji oraz mieli możliwość obejrzeć zakupione książki na przygotowanej wystawie.  Przerwy między zajęciami były okazją do wysłuchania fragmentów wybranych książek czytanych przez panią bibliotekarkę. Zakupione nowości przyciągnęły szczególnie uczniów klas młodszych, którzy z ogromnym zainteresowaniem szukali wśród nich książek dla siebie. A jest w czym wybierać: Baśnie świata; Dasz radę, Marcelko; Malutka czarownica; Baranek Shaun; 13-piętrowy domek na drzewie; Bułeczka; Zagubiona w śniegu; Tajemnicza wyprawa Tomka i wiele, wiele innych. Zapraszamy do czytania! Czytając w atrakcyjny sposób zdobywa się wiedzę o świecie, poszerza się zasób słownictwa, rozwija zdolności i zainteresowania, a także kreatywnie spędza się wolny czas.

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW