AKCJA "PĄCZEK DLA AFRYKI"

Tamaño letra:

Lubisz pączki? – pomóż dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej. Pod tym hasłem w tłusty czwartek ojcowie kapucyni z Krakowa zachęcali do udziału w akcji „Pączek dla Afryki”.

Obecnie trwa tam wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uchodźcy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

W tym roku, po raz pierwszy, włączyliśmy się w akcję „Pączek dla Afryki”. Kilka dni wcześniej uczniowie zostali poinformowani o szczegółach akcji podczas apelu roboczego oraz na rozwieszonych w szkole plakatach informacyjnych.

Organizatorami akcji w naszej szkole były dzieci z klasy II, które po „burzy mózgów” zdecydowały, że w tłusty czwartek sprzedawać będą nie tylko pączki, ale wzbogacą również ofertę o rogaliki, ciasteczka  wielosmakowe i cukierki.

Uczniowie zaprosili do „pączkowania” mamusie i babcie, które upiekły wspaniałe smakołyki.

Dnia 4 lutego na górnym korytarzu zostały przygotowane trzy stoiska oferujące słodkości. Drugoklasiści w roli sprzedawców sprawdzili się znakomicie. Pączki i ciasteczka znikały w oszałamiającym  tempie. Nawet najmłodsi – przedszkolaki, skusili się na małe co nieco.  

Ze sprzedaży uzyskano kwotę 150 złotych, które zostały wysłane do Afryki.

Dziękujemy pani Dyrektor, nauczycielom, rodzicom oraz babciom za pomoc w przeprowadzeniu akcji. 

Akcja ciekawa, pobudzająca serca i … słodka.

ŻYCZYMY MISJONARZOM, ABY NA SWOJEJ DRODZE

SPOTYKALI WIELE OSÓB O WRAŻLIWYM SERCU.

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW