JASEŁKA

Tamaño letra:

"DZIECIĘ NAM SIĘ NARODZIŁO! BĄDŹMY WESELI!"

 

Z okresem Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 

 

W niedzielne popołudnie – 17 stycznia, sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniona była po brzegi. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pana Wójta – Łukasza Palarskiego, pani Sekretarz – Danuty Smyrak, Radnych z naszej gminy, Przyjaciół Szkoły, mieszkańców Marcówki i okolicznych miejscowości, a przede wszystkim KOCHANYCH BABĆ I DROGICH DZIADKÓW.

To właśnie od ciepłych słów i wzruszających życzeń skierowanych pod Ich adresem najmłodsi uczniowie rozpoczęli to niezwykłe spotkanie. Każdy wnuczek oraz wnuczka z wyrazami miłości wręczył swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Całości dopełnił śpiew piosenki i magiczny taniec z gwiazdkami. Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu.

Tegoroczne Jasełka to zabawna, ale też refleksyjna opowieść o Bożym Narodzeniu. Teksty przygotowane przez ekipę reżyserską: s. Alicję, p. J. Fidelus i p. J. Żmiję, nawiązywały do współczesności. Znakomita gra aktorów nadała im lekkości i swobody, a znane i lubiane kolędy w wykonaniu dzieci wraz z publicznością dodały całości kolorytu.

W przedstawieniu wzięli udział:

ŚMIERĆp. JOLANTA ŻMIJA

HEROD/LUCYFERDOROTA WADOWSKA

NARRATORSZYMON  FIJAŁKOWSKI, MATEUSZ  PORĘBSKI, SZYMON WRÓBEL, DAWID MAREK, ZUZANNA GŁUC

ARCHANIOŁOWIE ANNA JACOSEK i FILIP GŁUC

MAŁY ANIOŁEKKAMIL ŁACH

DIABŁYEMILIA MIROCHA, PATRYK WRÓBEL

NAWRÓCONY ROKITA – MICHAŁ WADOWSKI

KRÓLOWIE – KRZYSZTOF PIECZARA, KONRAD MIREK,  MATEUSZ  STANOWSKI

ŻYD   ICEK – KRYSTIAN MIROCHA

JÓZEF – BARTŁOMIEJ  WRONA

MARIA – ALEKSANDRA  FRANIK

PASTERZE – DOMINIK STAWOWY, KONRAD  KRZYSTOŃ

STRAŻNICY – M. MIROCHA, A.  MIROCHA

ANIOŁKI W. PORĘBSKA, M. KOT, A. BUCAŁA, Z.GŁUC, K. KOS, W. BOGACKA, J. ZGUDZIAK, A.MOSKAL, Z.SKRZYPEK,  Z. i Z. WRÓBEL, A.KĘSEK, J.MAREK, K. MALINA, U. ZGUDZIAK

PASTUSZKOWIE W. ŁUKASIK, D. MAREK, SZ. FIJAŁKOWSKI, SZ.WRÓBEL, M. i D. PORĘBSCY, H. TRĄCZYK, J. MIROCHA, J. MRUC, J.ORDA, J.CEPAK

OWIECZKI – F.URBAŃSKI, J. STAWOWY, SZ. PILSZAK, F. KUBASZEWSKI

OSIOŁEK, PIESEK, KOTEK, KOGUTJ. URBAŃSKI, M. KOS, K. ZGUDZIAK, P. BUCAŁA

Spektakl został ciepło przyjęty przez widownię i nagrodzony gromkimi brawami.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w magiczny nastrój.

O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści – nauczyciele /s. Alicja, p. Renata Krzystoń, p. Jolanta Fidelus, p. Beata Bebak, p. Jolanta Żmija/ i p. Anna Franik oraz zespół „KUSICA”.

W czasie trwania widowiska i po jego zakończeniu zgromadzeni goście mogli wesprzeć finansowo planowane w tym roku przedsięwzięcia szkoły biorąc udział w kiermaszu noworocznym.

Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało paczki noworoczne pełne słodkości przygotowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za obecność i mamy nadzieję, że miło spędzili Państwo z nami to niedzielne popołudnie.

ZAPRASZAMY  ZA  ROK!

/GALERIA ZDJĘĆ./

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW