SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

Boże Narodzenie to w życiu każdego człowieka specjalny czas. Czas, kiedy zatrzymujemy się w biegu codziennych spraw, by zastanowić się, co w naszym życiu jest naprawdę ważne. Boże Narodzenie to my sami. Często słabi, ale potrafiący dzielić się dobrem i miłością.

 

Coroczną tradycją tego czasu stało się spotkanie opłatkowe, które w tym roku odbyło się 17 grudnia. Pięknie udekorowaną salę gimnastyczną po brzegi wypełnili zaproszeni goście: p. Elżbieta Kowalczyk – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach, p. Łukasz Palarski – Wójt Gminy Zembrzyce, p. Barbara Żmudka – kierownik GOPS, p. Helena Porębska – sołtys, radni naszej miejscowości oraz mieszkańcy Marcówki.

Na początek p. Dyrektor przywitała wszystkich zebranych i wraz z p. Palarskim oraz p. Kowalczyk złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne. 

Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka, przygotowane pod opieką p. Jolanty Fidelus i p. Moniki Bączek. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i radością odgrywały swoje role, a piękna scenografia betlejemskich klimatów pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać ten występ i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie i kolędowaniu. Za pośrednictwem pięknej modlitwy prowadzonej przez s. Alicję Zielińską, symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi i nieobecnymi. Goście przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, po czym zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowanych dań. Była to również okazja do rozmów, wspomnień snutych w sympatycznej atmosferze. Każdy gość wyszedł z drobnym świątecznym upominkiem przygotowanym przez uczniów.

Życzymy wszystkim zdrowia, radości z przebywania w gronie najbliższych, nadziei i wiary, że każdy kolejny dzień przyniesie coś dobrego. A także tego, żeby nawet wtedy, kiedy przygaśnie blask choinkowych światełek, ludzie zachowali w sobie odrobinę ciepła i wrażliwości dla drugiego człowieka.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

KOMUNIKATY

 

******

KONKURSY!

05 marca 2020 r.

 

17 marca 2020 r.

 

19 marca 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW