ZABAWA ANDRZEJKOWA

Tamaño letra:

Dnia 26 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa, na której świat realny łączył się ze światem magii, czarów, wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 

Nasze wspólne świętowanie podzielone było na trzy części.

Od godziny 10:00 do 11:30 bawiły się dzieci z przedszkola oraz klas młodszych, które chętnie uczestniczyły w organizowanych przez wychowawców tańcach i zabawach integracyjnych.

W samo południe salą gimnastyczną zawładnęły wróżki i czarownice, które przy przygotowanych stoiskach wróżyły uczniom klas 0-VI. Przy jednym ze stolików z pełną paletą barw twarze dzieciom malowała p. J. Żmija.

Zabawa Andrzejkowa okazała się świetną okazją do tego, aby wesprzeć Dzieci z Domu Dziecka w Tupizie, którym pomagamy w ramach akcji charytatywnej „Adopcja Serca”.  Chętne dzieci wzięły udział w loterii fantowej, z której całkowity dochód został właśnie przeznaczony na w/w cel.

Całość spotkania dopełnił przepyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, za co SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY!!!

Trzecia część uroczystości należała do uczniów klas IV-VI, którzy do godz. 14.00 brylowali na parkiecie w rytm największych przebojów.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  bal.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW