ZIELONA SZKOŁA

Tamaño letra:

W dniach od 05 do 14 czerwca 2015 r. uczniowie klasy II i III SP w Marcówce przebywali na „Zielonej Szkole” w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. Organizatorkami tego wyjazdu i opiekunkami były panie: J. Fidelus i M. Bączek.

Dzieci codziennie przebywały na plaży, korzystając z dobrodziejstw słonecznej pogody. Nie obyło się bez nauki, lecz nie wszystkie lekcje odbywały się w sali lekcyjnej.

Uczniowie zwiedzili Kołobrzeg, a w nim Muzeum Oręża Wojska Polskiego, Ratusz, Latarnię Morska, Pomnik Zaślubin z Morzem, Bazylikę i Port. Mieli także okazję spacerować po molo. Przeżyli również niezapomnianą przygodę w Zieleniewie na „Dzikim Zachodzie”. Zobaczyli też jak wygląda praca rybaka, posmakowali świeżo upieczonej rybki oraz uczestniczyli kilkakrotnie w zajęciach na basenie. Bawili się również w poszukiwaczy słodkiej wody, którą odnaleźli w trakcie wycieczki rowerowej nad Jezioro Resko.

W ostatnim dniu pobytu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrody oraz słodkie upominki.

Realizacja projektu Zielonej Szkoły pozwoliła w znacznym stopniu poprawić stan zdrowia jego uczestników, pomogła zdać egzamin z samodzielności, umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, przestrzegania zasad bezpieczeństwa, poczucia odpowiedzialności za siebie. 

Pobyt dzieci nad morzem był niezwykle atrakcyjny i bogaty w przeżycia.

Za poświęcony czas, opiekę i zapewnienie dzieciom wielu atrakcji słowa uznania wyrazili Rodzice uczniów, jak również Dyrektor szkoły.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW