Z WIZYTĄ NA WAWELU

Historia wcale nie musi być nudna, przekonali się o tym uczniowie kl. IV-VI naszej szkoły, którzy dnia 18 marca 2015 r., w ramach  programu „Wawel, zacznij przygodę z historią”, zwiedzali bezpłatnie Zamek Królewski. Wspomniany program powstał z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizowane w jego ramach bezpłatne wizyty uczniów starszych klas szkół podstawowych mają na celu pogłębienie wiedzy młodzieży na temat przeszłości naszego kraju.

W drodze na Wawel, zatrzymywaliśmy się przy najważniejszych zabytkach Krakowa: Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice.

Przygodę z historią rozpoczęliśmy od udziału w lekcji muzealnej nt. „Architektura i sztuka doby Odrodzenia”.  Panie przewodniczki, oprowadzając uczniów po Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, w ciekawy sposób przedstawiły podstawowe informacje o sztuce renesansu – o architekturze, malarstwie i rzeźbie. Przybliżyły młodzieży historię i osiągnięcia dynastii Jagiellonów: ich kontakty międzynarodowe, kolekcje oraz relacje między sztuką polską a włoską tego okresu. Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę pt. „Wawel Zaginiony”.


Wycieczka została sfinansowana przez Radę Rodziców.  DZIĘKUJEMY!


Warto zajrzeć:

---> Reprezentacyjne-Komnaty-Królewskie

---> Wawel-Zaginiony

 

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY

 

******

KONKURSY!

05 marca 2020 r.

 

17 marca 2020 r.

 

19 marca 2020 r.

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW