SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Tamaño letra:

 

Tuż przed feriami, 11 lutego, odwiedził nas policjant Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, który przeprowadził prelekcję dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

 

 

Podczas spotkania zostało przekazanych uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:
- w ruchu drogowym,
- w Internecie,
- w kontaktach z obcymi,
- podczas korzystania z telefonu komórkowego,
- podczas ferii zimowych.

Najwięcej czasu Pan policjant poświecił na omówienie zagadnień związanych z Internetem. Jest to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, platformą kontaktu z rówieśnikami, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuźnią kultury. Jednak Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Nękanie rówieśników on-line, wyciek danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla młodych ludzi, instalowanie wirusów to problemy, które mogą nieść poważne konsekwencje, o czym należy pamiętać. Każdy internauta ponosi bowiem odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący prelekcję policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

 

Warto przeczytać:

---> List Rzecznika Praw Dziecka

---> Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda"

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW