JASEŁKA

Tamaño letra:

„Niech kolęda serca budzi, Bogu chwała, pokój ludziom, hej, kolęda”

Od kilku już lat w naszej szkole z ogromnym powodzeniem przygotowywane są jasełka, które stają się świętem dla całej społeczności Marcówki i gminy Zembrzyce. W tym roku, w niedzielę 11 stycznia 2015 r., Dzieci – Mali aktorzy i Nauczyciele wystawili przedstawienie pt. „Żeby człowiek był człowiekiem – cud wigilijnej nocy”.

Po mistrzowsku udekorowana sala gimnastyczna zamieniła się w scenę teatralną wypełnioną po brzegi przybyłymi gośćmi. Wśród nich swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Zembrzyce – p. Łukasz Palarski wraz z Radnymi Gminy, ks. Proboszcz Jan Kapusta i ks. Marek Matusik, siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii, Przyjaciele Szkoły, Rodzice, Dziadkowie i całe Rodziny.

Niezwykle barwne misterium słowa i muzyki, w reżyserii s. Alicji oraz p. J. Fidelus, przyniosło przybyłym wiele pozytywnych i estetycznych wrażeń. Rozbudowana scena i aktorskie umiejętności młodych aktorów wywoływały na twarzach zebranych promienne uśmiechy i łzy wzruszenia. Tekst jasełek odwoływał się do właściwego i głębokiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w poszanowaniu tradycji i zwyczajów polskich. Mistrzowsko odegrana scena z Herodem, zabawny dialog Żyda z Pasterzem, Wspaniali Pasterze, Kochane Owieczki, /w które wcielili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki/, piękne Anioły, Dostojni Królowie, Pani Śmierć i Diabły, to wszystko składało się na klimat iście teatralnej uczty. Widzowie wielokrotnie nagradzali artystów brawami, wyrażając w ten sposób uznanie dla pracy i trudu jaki włożyli w przygotowanie tego misterium.

Kolędowy charakter podkreślił występ wokalny p. Anny Franik  oraz Pań z Koła Gospodyń – „Marcowianki”, którym na gitarze elektrycznej akompaniował Kacper Krzysztań. Klimat rodzinnego spotkania dopełniało zaangażowanie Rodziców i Pracowników Szkoły, którzy przygotowali dla gości słodki poczęstunek i czuwali nad organizacją całości.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby ten spektakl słowa odbył się w naszej szkole, składamy serdeczne słowa podziękowań  i życzymy, aby serce zawsze biło muzyką miłości, a każdy dzień pachniał pięknem dzielonym z drugim człowiekiem.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW