WYJĄTKOWY GOŚĆ ...

Tamaño letra:

 

Z okazji Święta Górniczego - BARBÓRKI, zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Zbigniewa, który przybył do nas w galowym, górniczym stroju.

Pan Zbigniew, to emerytowany górnik KWK Brzeszcze. Na kopalni przepracował 27 lat.

 

Bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy, o różnych niebezpiecznych zdarzeniach, na  które narażony jest górnik „na dole” w kopalni. Opowiedział także legendę o Skarbniku, z której płynęła dla nas nauka, iż warto być uczciwym. Zaproszony gość z ochotą odpowiadał również na licznie zadawane przez dzieci pytania. Mówił, jak ważna jest solidarność wśród górników. Wszyscy oni tworzą wielką rodzinę, dlatego zawsze z ochotą spotykają się i cieszą z tego, że szczęśliwie dotrwali do emerytury. Dziękują przy tym św. Barbarze – patronce górników, za opiekę nad nimi.

BARDZO DZIĘKUJEMY P. ZBIGNIEWOWI ZA OBECNOŚĆ W NASZEJ SZKOLE.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW