BĘDĘ GÓRNIKIEM ...

Tamaño letra:

 

Dnia 20 listopada b.r. klasa IV wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Baczyna wyjechała na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

 

 

Na początku uczniowie obejrzeli bardzo wzruszający film pt. „Bella i Sebastian”, opowiadający o przyjaźni małego chłopca z psem w czasie II wojny światowej.

Następnie wyruszyli do Kopalni Soli w Wieliczce. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie podziemnych komnat i skarbów kopalni. Uczniowie przebrani w robocze stroje, kaski, lampy i pochłaniacze zjechali w podziemia najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym Regis. Nad wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym, który prowadził naszych uczniów po labiryncie dotąd nieudostępnianych komór i korytarzy. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzielił górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Uczniowie mieli szansę samodzielnie mierzyć poziom stężenia metanu, wyszukiwać i transportować sól, wyznaczać drogę i badać nieznane sobie komory. Dzięki tej niesamowitej ścieżce edukacyjnej poznali nie tylko w praktyce codzienność podziemnego życia, ale także tajniki górniczych tradycji i obrzędów.  Na zakończenie, każdy otrzymał dyplom, poświadczający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW