WYCIECZKA KL. II

Tamaño letra:

WIERCHY ZDOBYTE ...

Uczniowie klasy 2 postanowili w czwartkowe,  październikowe popołudnie, zwiedzić okolicę i wybrali się na wycieczkę pieszą na WIERCHY.

Towarzyszyły im także mamy, które dzielnie pomagały wychowawczyni klasy.

Droga na Wiechy niestety nie była dla wszystkich  zbyt łatwa.  Pogoda także płatała figle, bo tego dnia wiał silny wiatr halny.

 

W planach wycieczkowych kl.2 było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Na Wierchach każdy ucz. kl.2 miał zając się zbieraniem chrustu na ognisko, byli również powołani wcześniej- „strażnicy ogniska”, którzy pod opieką dorosłych miele za zadanie je  rozpalić. Jednak w tej czynności, ze względu na sytuację pogodową, wyręczyły strażników  troskliwe mamusie.

 

 

 

Było także rozbijanie namiotu - wrzaski i piski w jego wnętrzu, zabawy z piłką, tradycyjna „ciuciu- babka” a później berek!

 

 

 

Drugoklasiści natrafili również na skupisko pięknych muchomorów, ale pomimo, iż grzyby tak pięknie się  prezentowały, to wszyscy wiedzieli, że są to grzyby trujące i nie wolno ich zbierać, ale też nie wolno niszczyć!

 

 

Mamy miały w planie poszukiwanie grzybów, bo to sezon dla grzybiarzy, ale  opieka nad „grzecznymi dziećmi” była tak absorbująca, że niestety grzybobranie musiało poczekać. Ale i tak na otarcie łez – znaleziono 3 grzybki, które mogły trafić na obiadowy stół.

 

 

 

Kiełbasa smakowała wyśmienicie, ale niestety szybko trzeba było zakończyć ognisko, gdyż złowieszcze i  czarne chmury już zbierały się nad terenem naszego biwakowania.

Przed nami był kawał drogi powrotnej!

 

 

Wspólne spędzenie czwartkowego popołudnia  przyniosło wszystkim uczestnikom wiele radości.

Dzieci dziękują swoim dzielnym mamom za opiekę i nieocenioną pomoc podczas organizacji smacznego kiełbaskowego poczęstunku przy ognisku!!!

 

KOMUNIKATY******

KONKURSY!

marzec 2021 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW