"AKADEMIA PSZCZÓŁKI ULKI"

Kilka lat temu nawiązaliśmy współpracę z pszczelarzami, których gospodarstwo pasieczne znajduje się w pobliżu naszej szkoły. Wiemy, że powinniśmy dbać o nasze środowisko. Wiemy również, jak wielkie znaczenie dla nas i środowiska mają pszczoły.

 

 

 

W marcu 2014 r. przyłączyliśmy się do akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”, której nadrzędnym celem jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół. W ramach owej akcji zgłosiliśmy naszą szkołę do "AKADEMII PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ".

 

Dzięki materiałom otrzymanym od organizatorów akcji, spotkania członków naszej Akademii były urozmaicone. Dzieci na zajęciach:

  • spotykały się w pasiece z pszczelarzem,
  • poznały tajniki jego pracy oraz życie pszczół,
  • zapoznały się z zależnościami panującymi w ulu,
  • zaplanowały wysiew facelii, koniczynki czerwonej w celu wzbogacenia środowiska naturalnego pszczół,
  • degustowały różnorakie gatunki miodu, poznając ich właściwości,
  • przygotowały "ramka" pszczele pod czujnym okiem pszczelarza,
  • wyrabiały świece woskowe.

Na zakończenie akcji dzieci uczestniczyły w turnieju wiedzy o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Zorganizowano również konkursy plastyczno-techniczne, w ramach których dzieci projektowały ule, malowały to, co najbardziej utkwiło im w pamięci. Wszyscy rodzice otrzymali ulotki informacyjne wykonane własnoręcznie przez dzieci. Członkowie Akademii w dalszym ciągu będą obserwować życie pszczół, organizować lokalne akcje na temat znaczenia, ochrony pszczół i środowiska naturalnego.

 

AKADEMIA PSZCZÓŁKI ULKI - r. szk. 2013/2014

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

AKADEMIA PSZCZÓŁKI ULKI - r. szk. 2014/2015

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY


******

KONKURSY!

22 września 2020 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW