KOLĘDA MISYJNA 2014

Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli po raz pierwszy w 1993 roku. Patronat nad tą inicjatywą objęło Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia młodzi kolędnicy misyjni uczestniczyli w uroczystej Mszy św., podczas której ks. M. Matusik uroczyście ich pobłogosławił. Dzień później, 27 grudnia, mali misjonarze wyruszyli po kolędzie głosząc radosną nowinę o zbawieniu oraz przypominając jednocześnie o potrzebach milionów dzieci w krajach misyjnych, które nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie, cierpią biedę duchową i materialną.

 

W tym roku na szlak kolędniczy wyruszyło 5 grup kolędniczych:

 

Grupa s. Alicji i s. Wawrzyny: Wiktor Łukasik, Szymon Wróbel, Mateusz Porębski, Damian Łukasik, Kamil Trączyk.

 

Grupa p. B. Rusin: Dawid Porębski, Kamil Łach, Dawid Marek, Patrycja Kiełbus, Patryk Bucała.


/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

Grupa p. J. Fidelus: Kinga Kos, Szymon Fijałkowski, Patryk Wróbel, Konrad Krzystoń.

 

Grupa p. M. Bączek: Zuzia Głuc, Aleksandra Franik, Michał Wadowski, Dorota Wadowska, Agnieszka Ogarek.


/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

Grupa p. J. Żmiji: Ewelina Pilszak, Wiktoria Kukuc, Gabriela Dragosz, Magdalena Wróbel, Jakub Franik, Dawid Porębski.

 

W każdym domu kolędnicy misyjni prezentowali krótką scenkę o tematyce świąteczno-misyjnej oraz zostawiali „gwiazdki” lub „rybki”, które były formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych, dla których przeznaczone były zebrane ofiary.

Mieszkańcy, których odwiedzali kolędnicy, przyjmowali ich z wielką życzliwością. Szczególnie cieszyli się ludzie starsi, samotni i dzieci.

UPRZEJMIE DZIĘKUJEMY ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE i złożone ofiary w wysokości 2014 zł, które przekazaliśmy do Wydziału Misyjnego, aby wspomóc dzieci w krajach misyjnych.

 

KOMUNIKATY


******

KONKURSY!

22 września 2020 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW