SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

Kolędnicy Misyjni z Marcówki i Zembrzyc zawitali do Niegowici 18 stycznia 2014 roku. Niegowici - pierwszej parafii naszego błogosławionego OJCA ŚW. JANA PAWLA II.

Zostaliśmy przyjęci wspaniale, jak zawsze zresztą, każde spotkanie grup kolędniczych jest organizacyjnie dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”.

W programie była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca, a po mszy św. rozpoczęła się MISYJNA DROGA KOLĘDNIKÓW.

My,  byliśmy w grupie „niebieskich” tzn. OCEANII.

Po Eucharystii, w Szkole Podstawowej, „z Janem Pawłem II  okrążaliśmy świat” – czyli braliśmy udział w quizie, wynik  którego  nawet  nas satysfakcjonował. Ewelina,  z pomocą drużyny odpowiadała śpiewająco i zdobyliśmy 24 pkt., czyli 2 lokatę w naszej grupie.

Następnie rozpoczął się misyjny karnawał, gdzie poznaliśmy różne tańce integracyjne oraz bawiliśmy się chustami animacyjnymi, na które w pewnym momencie spadł niespodziewany „cukierkowy deszcz” – było wesoło, słodko i  radośnie! Kto miał dobre serce, obdzielał innych cukierkami, jak robiła to Ania z klasy 2!

Nadszedł czas na posiłek w tradycyjnej już – kuchni misjonarza – gdzie czekał na nas „misyjny kociołek” z ciepłym daniem, a także słodkie ciasteczka. Dobrze było zjeść coś ciepłego i pożywnego, gdyż czekała nas nie lada wyprawa, bo ... „Słoniem na misje”.  Podróżowaliśmy po Indiach pod opieką 3 wolontariuszek i ks. Tomka. Wiemy już co znaczy pojęcie: „święte krowy”, które w Indiach to mają dobrze!

To nie był jednak koniec naszych atrakcji, bo siostra Alicja, doceniając trud naszego kolędowania, zaprosiła nas do McDonald’s na małe co nieco, oczywiście z ... zabawkami!  DZIĘKUJEMY!

Podczas drogi powrotnej w autobusie zorganizowaliśmy mały koncert kolęd i kto tylko był chętny do śpiewania, temu Patryk z ochotą przekazywał we władanie mikrofon, a wszyscy uczestnicy wtórowali solistom. Atmosfera była wspaniała, a nasza siostra Alicja tryskała humorem, podobnie jak i my wszyscy. Szykujemy się już na następne kolędowanie i wyjazdy, a kto nie był z nami – niech żałuje!

/Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ./

 

KOMUNIKATY


******

KONKURSY!

22 września 2020 r.

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW