Kolęda misyjna

ARCHIDIECJEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w dniu 27 stycznia 2018 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w tym miejscu spotkało się około dwóch tysięcy Dzieci – Kolędników Misyjnych z całej Archidiecezji Krakowskiej, W TYM UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

Czytaj więcej...

KOLĘDA MISYJNA 2017

W środę 27 grudnia kolędnicy misyjni z Marcówki pospieszyli z pomocą m.in. dzieciom w Syrii i w Libanie. W krótkich inscenizacjach zwrócili uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Zbierali fundusze na rzecz ofiar wojny.

Czytaj więcej...

KOLĘDA MISYJNA 2016

Radość chrześcijańska, jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla drugich”. O tym, już po raz 11 przypominali Kolędnicy Misyjni odwiedzając 27 grudnia mieszkańców Marcówki. Oprócz głoszenia Dobrej Nowiny o narodzeniu Pana, misyjny wymiar kolędy wyrażał się również w zbieranych ofiarach. W tym roku zgromadzone pieniądze są przeznaczone na pomoc dzieciom w Tajlandii.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

Dnia 9 stycznia w Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jest to ukoronowanie pracy dzieci i opiekunów, którzy  podjęli w tym roku trud kolędowania, by nieść Dobrą Nowinę o Zbawieniu mieszkańcom miast i wiosek. Jest to niemały trud, bo idą w pogodę i w niepogodę, w śniegu i deszczu, rezygnując z ciepła swoich domów. Zebranymi przy tej okazji ofiarami pomagają w tym roku dzieciom z Madagaskaru, które między innymi pracują w kamieniołomach, handlują owocami i jarzynami, aby zdobyć środki na utrzymanie.

Czytaj więcej...

KOMUNIKATY

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W SIECI

 

******

KONKURSY!

22 września 2020 r.

 

TERMINY:

--> https://www.kangur-mat.pl/

*******

Wymagania edukacyjne i przedmiotowe:

kl. 1

kl. 2

kl. 3

kl. 4

kl. 5

kl. 6

kl. 7

kl. 8

*******

 

*******

 *****

*****

*******

CIEKAWE STRONY DLA UCZNIÓW